Anasayfa Rotalar Antalya’da Yat Tatili İçin En Güzel Koylar

Antalya’da Yat Tatili İçin En Güzel Koylar

by emreunlu57
3,6K Görüntülenme

Antalya, altın renkli sahilleri, şelaleleri, yaz karla kaplı Toros dağları ile yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez tatil merkezlerinde ilk sıralarda yer alıyor. Antalya birçok tatil anlayışına uygun farklı seçenekleri ile otele tıkılıp kalmadan doya doya gezebilir ve keşfedebilirsiniz. Bu seçeneklerden en çok tercih dilenlerinden biri de tekne turları ve tekne tatili olduğundan gezebileceğiniz en güzel Antalya koylarını sizin için bir araya getirdim.

Ayışığı Koyu

Ayışığı Koyu

Antalya İlinin Kemer ilçesinde bulunan Ayışığı Koyu büyüleyici ve duru deniziyle yat tatilinin en güzel duraklarından biri. Çevresi ağaçlarla kaplı, incecik altın sarısı bir kumsalı vardır. Ayrıca turkuaz deniziyle tekrar gelmek isteyenlerin olduğu bu koy en güzel yat tatillerinden birini yaşatır. Ayışığı koyunda deniz berrak ve son derece temizdir.

Ayışığı Koyuna Nasıl Gidilir ?

Ayışığı Koyu’na karayoluyla da ulaşım mümkündür ve şehir merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. Konum için tıklayın.

Kiriş Koyu

Kiriş Koyu

Kemer’de yer alan Kiriş Koyu dalış yapmak isteyenlerin de su altı güzelliklerine tamamen hayran kalacağı bir koydur. Su altı mağarası olduğu için farklı balık türleri de görülebilir. Bu koyda yat tatilini yapmanın diğer bir güzel yanı ise sakin olmasıdır. Böylece denizin ve de çevrenin keyfini çıkarabilmek mümkündür. Bu koyda dalış yaparken ya da denizin içinde renkli balıklarla fotoğraf çekilme imkanı da bulabilirsiniz. Konum için tıklayın.

Kleopatra Koyu

Kleopatra Koyu

Antalya’da yer alan bir diğer koy da Kleopatra koyudur. Buraya yaz aylarında yat tatilleri yapmak için çok sayıda yerli ve yabancı turistler gelir. Yeşil ve mavinin her zaman iç içe olduğu Kleopatra Koyu’nda doğa ile baş başa kalabileceğiniz muhteşem yerler var. Burada dağ oyulması ile beraber yapılmış Kleopatra’nın da silüetini yat tatili boyunca görmek mümkündür. Burada isterseniz Kleopatra silüeti ile isterseniz ise doğa harikası manzara ile yatınızdan fotoğraf çektirme imkanında bulabilirsiniz.

Kleopatra koyunda yer alan ve yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda, sığ ve kumluk bir plaja da sahip olan olan bu bölgede çıplak gözle balıkları görebileceğiniz berraklıkta bir denizi sahip. Bir rivayete göre Mısır Kraliçesi Kleopatra ve sevgilisi Roma İmparatoru Antonius burada yüzmüşler. Plaj aynı zamanda da mavi bayraklı.  Konum için tıklayın.

You may also like

İster Yorum Yap İster Soru Sor:)