Anasayfa Rotalar İzmir Çıkışlı Yurtdışı Mavi Tur Rotaları

İzmir Çıkışlı Yurtdışı Mavi Tur Rotaları

by emreunlu57
3,8K Görüntülenme

İzmir, tarihi ve kültürel güzellikleri ile Ege Bölgesine ayak basan yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biridir. Muhteşem denizi ve tarihi yerleri ile hemen her mevsim büyük bir ilgi gören İzmir, gezi turlarında mutlaka yer verilen illerimiz arasındadır. Tatil ve kültür turu denildiği zaman akla ilk gelen İzmir, yurtdışı mavi tur rotalarının ise başlangıç merkezi olarak göze çarpıyor. Denizaşırı merak edilen pek çok güzel ülke İzmir çıkışlı mavi tur rotalarında yerini alıyor. Deniz yolculuklarını sevenler ve tercih edenler için ideal bir tatil rotası bu özel olarak hazırlanan mavi tur rotalarında hayat buluyor.

İzmir Çıkışlı Yurtdışı Mavi Tur Rotaları

 İzmir çıkışlı yurtdışı mavi turları tatil ve kültürel gezi amacı ile tercih edenler, misafirperver İzmir’den bu özel yolculuğa çıkmanın ayrıcalık olduğunun farkındalar. İzmir’i daha önce gezip görmeyenler de böylelikle turizm cenneti İzmir’i yakından tanıma fırsatını yakalıyorlar. Turizm alanında profesyonel olarak geçmişten günümüze hizmet veren oteller bu seçimin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamaktadır. Mavi tura İzmir’den çıkacaklar, lüks ve konforlu konaklama imkanları sunan bu otellerde tur öncesi dinlenme imkanına haiz oluyorlar. İzmir çıkışlı turların seçiminde yüksek turizm potansiyeli etkilidir.

  • Girit Adası
Girit Adası

 İzmir çıkışlı yurtdışı mavi tur rotaları denilince akla ilk gelen komşumuz Yunanistan ve doğal güzelliği ile tüm dünyada önemli tatil merkezleri arasında gösterilen adaları geliyor. Bu adalar arasında Girit çok özel bir yere sahiptir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile geçmişten günümüzde yerli ve yabancı turistler yeryüzünün cennet köşelerinden biri olarak gösterilen Girit Adası’na ayak basmak istiyorlar. Mavi turlar ise onların bu hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Yunanistan’ın en büyük, Akdeniz’in ise beşinci büyük adası Girit, dünyaca ünlü bir turizm merkezi olarak mutlaka görülmesi gereken bir adadır.

  • Atina – Pire
Pire Limanı

İzmir çıkışlı mavi tur programında Atina’nın en önemli limanlarından Pire dikkatleri üzerine çekiyor. Avrupa’nın beşinci büyük limanı olan Pire, gemilerin uğramayı ihmal etmedikleri bir yerdir. Yılda milyonlarca ziyaretçiyi kendine çeken Pire, keyifli bir gezi turu düşünenlerin görmek istedikleri turizm merkezleri arasında bulunuyor. Yunanistan’ın başkenti Atina; MÖ 5.yüzyıldan kalma tapınakları ile Akropolis eşliğinde gezginlere unutulmaz bir gezi vaat ediyor. Yunan mitolojisine hayran olanların kesinlikle katılması gereken bir mavi turdur.

  • Palermo

İtalya Palermo

Palermo, mavi tur rotalarında göze çarpan tarihi ve turistik bir şehirdir. İtalya’nın güneyindeki Palermo, Sicilya ve Palermo ilinin başşehridir. Palermo, zengin tarihi, mimari ve kültürel özellikleri ile gemi turlarında göze çarparken gastronomi alanındaki başarısı ile de turistlerin görmek istediği turistik bir merkez konumundadır.

  • Cenova

italya Cenova

Cenova, Akdeniz’in incisi İtalya’nın en büyük liman şehridir. Denizcilik alanındaki geçmişi ile değerli bir tarihi mirası günümüze en iyi şekilde aktarıyor. Zengin mimari yapıları ile de şehir, çok yönlü bir liman ve ticaret merkezi olarak tanınıyor. Cenova’ya bağlı Portofino ise rengarenk evlerin süslediği şirin bir limana sahip güzel bir beldedir. Kültürel ve doğal güzelliklerin peşinden gitmek isteyenler için buralar mavi turların demir attığı eşsiz limanlardır.

İzmir Yurtiçi Mavi Tur Rotaları

 İzmir başlangıçlı Ege ve Akdeniz turları yurtiçinde en fazla tercih edilen mavi turların başında gelirken bu turlarda özellikle Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Ölü Deniz, Akyaka, Antalya ve Kemer turistik gezi rotaları dikkat çekiyor. Yeşil ile mavinin buluştuğu bu cennet köşelerine son zamanlarda ülkemizin Maldivleri olarak ön plana çıkan Salda Gölü tekne turları da eşlik ediyor. NASA’nın bile araştırmaları için sahip olduğu eşsiz değeri tüm dünyaya duyurduğu Salda Gölü, mavi tur gezi programlarına ayrı bir renk katıyor.

You may also like

İster Yorum Yap İster Soru Sor:)