Anasayfa Rotalar Didim’de Adım Atmanızı Bekleyen Saklı Koylar

Didim’de Adım Atmanızı Bekleyen Saklı Koylar

by emreunlu57
8,3K Görüntülenme

Didim yerli ve yabancı turistler için popüler olan tatil yerlerinden birisidir. Denize girilecek pek çok plajın yanı sıra girintili çıkıntılı yapıda olduğu için pek çok koya da ev sahipliği yapmaktadır. Genel olarak kumlu ve tertemiz denize sahip koylar Didim tatil beldesinde turlar ile birlikte denizden de ulaşım sağlanabilmektedir.

Altınkum Plajı

Didim’de en çok bilinen ve en çok tercih edilen koylar ve plajlar arasında Altınkum Plajı yer almaktadır. Otellerin yer aldığı bir bölgede yer aldığı için diğer koylara göre daha kalabalık bir plajdır. Denizi berrak tertemiz ve sığ olmaktadır. İsmini ise sarı renkli parlak kumlardan almaktadır. Plaj boyunca yürüyüş yolunun bulunması ile birlikte balık ürünlerinin bulunduğu restoranlar da yer almaktadır.

 Altınkum Plajı kalabalık ve yoğun bir plaj olması nedeniyle plaja erken saatlerde gidilmesi önerilmektedir. Plajda şezlong ve şemsiyeler ise ücretli bir şekilde isteyen kişilere sunulmaktadır. Ayrıca plaj çıkışında duş alanları bulunmamaktadır. Fakat plajın yürüyüş yoluna çıkan merdivenlerde ayakların yıkanması için çeşmeler bulunmaktadır.

Altınkum Plajı

Manastır Koyu ve Plajı

Manastır Koyu Didim’de yer alan önemli koylardan bir tanesidir. Yunanistan adaları manzaralı olan Manastır Koyunun gidiş yolu biraz kötüdür. Fakat Manastır Koyunun denizi tüm misafirleri memnun edici derecede temiz ve güzeldir. Ulaşımı zor olması nedeniyle de çok kalabalık değildir.

Manastır Koyuna ulaşım sağlayabilmek için Didim Marina yolunda giderken sağ tarafta kalan yoldan gidilmesi gerekilir. Didim Marina’ya doğru giderken Didim 3. koydan yaklaşık olarak 2 kilometre daha ileriye gidilmesi gerekilir.

Didim Manastır Koyu

Akbük Koyu

Akbük Koyu Altınkum Plajından sonra gidilecek yerlerden birisidir. Didim’e yaklaşık olarak 20 kilometre mesafede yer almaktadır. Mesafesi çok yakın olmasa da Didim’de en çok tercih edilen plajlardan birisi olmaktadır.

Akbük Koyu yaklaşık olarak 11 kilometrelik bir sahile sahiptir. Ayrıca muhteşem doğası ile yeşil ile maviyi bir arada sunmaktadır. Bu nedenle doğası ve tertemiz denizi sebebiyle en çok tercih edilen koylar arasında yer almaktadır. Ayrıca denizden çıkan misafirlerin sahil boyunca uzanan ağaçlar altında dinlenebilme imkanı da bulunmaktadır.

Didim Akbük Koyu

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu yürüyerek ulaşımı zor olan Didim koylarından birisidir. Akvaryum Koyu Didim Polis Moral Kamp alanının yakınlarında yer almaktadır. Polis Moral Merkezi ile arasında 7 farklı koy bulunmaktadır. Bu koylar ise genel olarak Akademi Koy olarak bilinmektedir. Bu koylardan en sevileni ise Akvaryum Koyu olmaktadır.

Akvaryum Koyuna ulaşım özel araçlar ile sağlanamıyor ise Günübirlik tekne turlarına katılarak da bu koya ulaşım sağlayabilirsiniz. Akvaryum Koyunun denizi sakin ve sığ bir denizdir. Deniz canlıları açısından da zengin bir koy olarak bilinmektedir. Denizin renginin görüntüsü Turkuaz olmasından dolayı da adı Akvaryum Koyu olmaktadır.

Didim Akvaryum Koyu

Sarıkum Plajı

Sarıkum Plajı adını sarı ve berrak kumlardan almaktadır. Genellikle koy etrafında sitelerde tatil yapanlar bulunmaktadır. Sarıkum Plajının sağ tarafında bulunan dağlık alana yüründüğü zaman bu bölgede balık tutulabilir ve dalış yapılabilir.

Sarıkum Plajının denizi gündüz vakitlerinde oldukça sakindir. Fakat akşamüstü olduğu zaman deniz dalgalı olmaktadır. Denize girmenin yanı sıra muhteşem gün batımı için de bu plajı tercih edebilirsiniz. Ulaşımı ise Denizli Öğretmenler Sitesinden ayrılan toprak yoldan sağlanabilir.

Didim Sarıkum Plajı

Cennet Koyu

Cennet Koyu Didim Merkeze en yakın ve ulaşımı en kolay olan koylardan birisidir. Konumu ise Martı Sitesinin yanında yer almaktadır. Cennet Koyunun en çok tercih edilmesinin sebebi denizinin berraklığıdır. Özellikle Didim’de yer alan koylara göre denizi dalgasız ve sakindir.

Cennet Koyunda yeşil ve mavinin birçok tonuna rastlayabilmek mümkündür. Doğa harikası olan bu koy mutlaka gezip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Ayrıca denizinin ılık olması nedeniyle çocuklu aileler için ideal bir yerdir. Kalabalık olmayan Cennet Koyuna kafa dinlemek için tercih edebilirsiniz.

Didim Cennet Koyu

You may also like

İster Yorum Yap İster Soru Sor:)