Anasayfa Faydalı BilgilerNasıl Giderim? Yalnızca Tekne ile Ulaşabileceğiniz Bakir Koylar

Yalnızca Tekne ile Ulaşabileceğiniz Bakir Koylar

by emreunlu57
3,4K Görüntülenme

Gökgemile Koyu – Dalaman

Gökgemile Koyu

Gökgemile Koyu, Muğla’nın Dalaman ilçesinde Kapıdağ Yarımadasında yer almaktadır. Türkiye’de tarih, deniz ve doğanın bütün güzelliği ile buluştuğu Dalaman ilçesindeki en bakir koylardan bir tanesidir. Saklı olan koylardan biri olan Gökgemile Koyu tekne turlarıyla gelen hem yerli hem de yabancı olan turistlerin ziyaret noktası hakine gelmiştir.

Gideros Koyu – Cide

Gideros Koyu

Batı Karadeniz’de Kastamonu’nun Cide ilçesinde yer alan ve kartpostallara layık olan manzarası ile bakir koylardan biridir. Gideros Koyu sakin ve sessiz tatil isteyen kişiler için bir biçilmiş kaftandır. Hem mavinin hem de yeşilin bir arada bulunduğu en güzel koylardan biridir. Tekne turları ile ziyaret edilebilen en güzel bakir koylardan biridir. Gideros Koyunda şimşir, kayın, meşe be çam ağaçları gibi birçok ağaç ile çevrelenen koylardan biridir.

Sazak Koyu – Antalya

Sazak Koyu

Sazak Koyu Türkiye’de bulunan en bakir koylardan biridir. Adrasan’dan tekne turlarıyla gidilmektedir. Antalya’da yer alan Sazak Koyu sakin denize ve oldukça güzel kumsala sahiptir. Musa dağına sırtını dayayan koydaki geniş kumsal ormanların içine uzanmaktadır. Koydaki her iki yanda dik kayalıklar bulunur. Oldukça bakir alanlardan biridir.

Bencik Koyu – Marmaris

Bencik Koyu

Ege kıyılarında yer alan Muğla ilinin Marmaris ilçesinde bulunur. Datça ve Marmaris’in birbirinden ayrıldıkları noktada yer almaktadır. Tarihi neredeyse M.Ö. 540 senelerine uzanır. Türkiye’de bulunan bakir koylardan bir tanesidir. Çam ve çam türevi olan çok sayıda ağaç arasında mavinin boy gösterdiği bu adaya tekne turları ile gelinebilir.

Akvaryum Koyu – Datça

Akvaryum Koyu

Eşsiz olan doğal güzelliklere sahip olan Muğla ilinin Datça ilçesinde yer alan Akvaryum Koyu bakir alanlardan biridir. Mutlaka gezilip görülmesi gereken alanlardan biridir. Palamut Koyuna yakın bir mesafede bulunan Akvaryum Koyu alan olarak küçük olmasına rağmen suyunun berrak olmasıyla popüler olan yerlerden biridir. İsmini bu kadar küçük olmasından almıştır.

Bozukkale – Marmaris

Bozukkale

Muğla ili Türkiye’de en fazla koya sahip olan ve en fazla bakir koya sahip olan illerden biridir. Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer almakta olan Bozukkale Koyu hem gece hem de gündüz birçok farklı eğlenceyi sunmaktadır. Bozukkale Koyu harika manzarası ve tertemiz olan deniz suyu ile ünlüdür.

Poruklu Koyu – Fethiye

Muğla’da yer alan koylardan biri olan Poruklu Koyu Fethiye ilçesinde yer alır. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bakir koylardan bir tanesidir. Poruklu Koyu tekneler ile ziyaret edilebilecek olan oldukça bakir alanlardan bir tanesidir. Doğa ile iç içe olmak ve sakin bir şekilde tatil yapmak isteyenlerin uğraması gereken bir yerdir. Poruklu Koyuna ılık suda denize girmek isteyen kişiler günübirlik olarak tekneler yardımıyla ziyaret edilmektedir.

Suvla Koyu – Çanakkale

Suvla Koyu

Çanakkale ilinde bulunan ve Saros Körfezine uzanan küçük bir hilal şeklindeki koy Suvla Koyudur. Çanakkale Savaşında da önemli yere sahip olan bölgelerden biridir. Suvla Koyu oldukça bakir olan koylardan biridir. Deniz altında 1. Dünya Savaşıyla birlikte gelen mayın tarama görevi yapan Lundy gemisinin batığı da bulunmaktadır. Aynı zamanda İngilizlerin suları arıtmak için kullandıkları geminin batığı da bulunmaktadır. Aynı zamanda Suvla şarapları oldukça meşhur olan şaraplardan biridir. Tekne turu ile gidilen koylardan biridir.

Büyük Çatı Koyu – Gökova

Büyük Çatı Koyu

Büyük Çatı Koyu Muğla ilinde bulunmaktadır. Çok fazla kişi tarafından keşfedilmemiş olan bakir koylardan biridir. Ulaşım yalnızca teknelerle birlikte sağlanmaktadır. Büyük Çatı Koyu oldukça eşsiz güzelliğe sahip olan koyların doğal şeklinin korunması için bu alanlar bakir kalmıştır. Çevresinde de birçok ağacın kaplamış olduğu küçük yürüyüş alanı vardır.

You may also like

İster Yorum Yap İster Soru Sor:)